Elewacja

Strzegom

OPIS PROJEKTU

Prywatna posesja koło Strzegomia, na którą kompleksowo dostarczyliśmy szereg wyrobów granitowych, między innymi:

  • stopnie blokowe gr. 15cm, góra płomieniowana/boki łupane, szare;
  • płyty oflisowe formatowane gr. 8-15cm, szare;
  • kamień murowy 20x20x40 cm, cięto-łupany, szary;
  • kostka granitowa 4/6 cm, płomieniowana, szara;
  • płyty chodnikowe gr. 6cm, 70x80c, szare;
  • opornik granitowy 5×20 cm, szary;
  • płyty posadzkowe gr. 2cm, 70x120cm, płomieniowane, szare
  • parapety zewnętrzne gr. 2cm, płomieniowane, szare;
  • grys bazaltowy 16-22mm, czarny;
  • grys granitowy 16-22, szary.

Budowa domku jednorodzinnego rozpoczęła się od wizyty Klienta w naszym zakładzie przeróbczym – jeszcze na początkowym etapie projektowania domu. Dzięki temu, Klient oraz projektant posiadali wysoką świadomość produktową, co przełożyło się na zastosowanie szeregu ciekawych produktów. Budowa została obsłużona przez naszą firmę kompleksowo, gdyż nasze wyroby znalazły zastosowanie przy budowie: nawierzchni placu manewrowego, ścieżek w ogrodzie, muru, tarasów, schodów, elewacji oraz ogrodu. Jesteśmy wielkimi zwolennikami takiego podejścia, gdyż na podstawie oczekiwań Klienta i możliwości produkcyjnych zwiększamy szansę na powstanie ciekawych realizacji oraz… powiększamy swoją ofertę!

Zgodnie z oczekiwaniami Klienta elementy granitowe miały charakteryzować się prostotą i elegancją przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych walorów rodzimego granitu.

Bardzo ciekawe rozwiązanie zastosowano przy budowie schodów do ogrodu, które zostały zbudowane przy wykorzystaniu stopni blokowych (monolit granitowy). Ich oryginalność polega na tym, że górna powierzchnia jest bardzo równa i płomieniowana, natomiast widoczne boki są surowo-łupane – mają charakter naturalnego przełomu kamienia. Jest to rozwiązanie nowatorskie w naszej firmie, które powstało na skutek dokładnego poznania oczekiwań Klienta i które od tego czasu jest na stałe obecne w naszej ofercie.

Mur przed posesją został zbudowany z wysokiej jakości bloczków granitowych, które posiadają 4 strony cięte i dwie strony łupane (przód&tył), co w całości pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu kamienia przy jednoczesnym zachowaniu elegancji.

Nawierzchnia placu manewrowego oraz chodników wykonana została z nieregularnej, cięto-łupanej kostki granitowej w rozmiarze 4/6cm w kolorze szarym, której jedna strona jest płomieniowana (antypoślizgowa). Całość nawierzchni została ograniczona opornikiem granitowym ciętym, którego górna powierzchnia (płomieniowana) powierzchnia licuje z całą nawierzchnią. Nawierzchnia w części bezpośrednio przylegającej do domu wykonana została z płyt chodnikowych. Całość została zafugowana piaskiem granitowym 0-5mm.

Taras został wykonany z powszechnie stosowanych płyt granitowych, jednak wyjątkowość zastosowanych płyt wynika z cienkiej grubości płyt (2cm) przy jednoczesnym zachowaniu dużych formatów (m. in. 100cm x 180cm). Tego typu rozwiązanie pozwala na optyczne zwiększenie powierzchni taras. Cokoły, podobnie jak płyty posadzkowe wykończone były poprzez płomieniowanie.

Kolejnym, ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie dużych, formatowanych płyt oflisowych do wykończenia elewacji.

Jesteśmy dumni z osiągniętego efektu prac.

Strzegom, Wrocław, Wałbrzych, granit, kostka granitowa Strzegom, kostka Strzegom, granit Strzegom, granit małopolska, kostka granitowa ze strzegomia, grys nowy sącz, kamień ozdobny nowy sącz, bryła ogrodowa, głaz ogrodowy, palisada, opornik granitowy, schody granitowe, schody z monolitu, schody granitowe, mur oporowy, mur granitowy, mur z granitu, bryła granitowa, kamień granitowy do ogrodu, schody granitowe, schody do ogrodu, taras granitowy, elewacja granitowa, mur granitowy, granit łupany, granit cięto-łupany