Galanteria ogrodowa

Opole – Pl. Św. Sebastiana

Plac św. Sebastiana Kampex Granit Płyty granitowe Płyty chodnikowe Granit Strzegom
Plac św. Sebastiana Kampex Granit Płyty granitowe Płyty chodnikowe Granit Strzegom

OPIS PROJEKTU

Plac Świętego Sebastiana, to jeden z kameralnych placów w centrum Opola, przy którym mieści się m. in. Kościół św. Sebastiana. Rok 2019 okazał się przełomowym dla tej lokalizacji, gdyż plac został poddany gruntownej rewitalizacji. Na niniejszą budowę, w 2019 roku nasza firma dostarczyła produkty do utworzenia nawierzchni kamiennej.

Zastosowane wyroby:

  • płyty granitowe 8x100x100cm, cięte, górna powierzchnia płomieniowana;
  • kostka granitowa rzędowa płomieniowana 8x10x10cm, cięta, góra płomieniowana, boki łupane;
  • kostka granitowa nieregularna 8/11cm, czarny Szwed, surowo-łupana;
  • oporniki granitowe 20/30cm;
  • nawierzchnia fontanny gr. 8cm; cięta, góra polerowana;
  • blaty do gry w szachy gr. 5cm; cięte, góra polerowana;
  • blaty do gry w chińczyka gr. 5cm; cięte, góra polerowana;

Cała nawierzchnia (1 tys. m2) w większości utworzona została z ciętych elementów z granitu strzegomskiego, których górna nawierzchnia jest płomieniowana, co nadaje jej antypoślizgowy charakter. Wyjątek stanowi droga, która została wybudowana z kostki granitowej surowo-łupanej w rozmiarze 15/17cm. Na chodnikach zastosowano równą, rzędową kostkę, której górna powierzchnia również jest płomieniowana. Całość stanowi jednorodną nawierzchnię bez kontrastów, z zastosowanymi polami w kształcie kół, w których usytuowane zostały 32 drzewa. W nawierzchnię fontanny wbudowane zostały dysze i oświetlenie, które ożywia obiekt nocą.

Dodatkowo na placu wykonano stoły, których granitowe blaty stanowią jednocześnie plansze do gry w szachy oraz popularnego “chińczyka”.